Ніхто вже не скаже, коли і ким була придумана і втілена перша вентиляція, але можна з упевненістю сказати, що вона була пасивною - працювала за рахунок натуральної різниці до тиску. Це був той же принцип, який використовується в печах. Пізніше для створення потоку повітря стали використовувати вентилятори, таким чином з'явилася найпростіша активна вентиляція.
Як часто буває, проблеми підштовхують до розвитку - коли вентиляція стала масовим явищем, виявилося, що є безліч моментів, які не ідеальні. Різні інженери пробували різні варіанти виконання, боролися за довговічність вентиляторів, чистоту повітря, намагалися ефективніше працювати з температурами.
Шляхом проб і помилок, найкращим рішенням була визнана модульна вентиляція, для кожного завдання був свій модуль-рішення. Потрібно фільтрувати повітря? Будь ласка - модуль з потрібним фільтром. Потрібно нагнітати повітряний потік? Ось модуль з вентилятором.
І якщо спочатку прогресивний погляд на вентиляцію вимагав стандартизувати саме модульну структуру, то після інженери вже дивилися в зворотну сторону - задля більшої ефективності якісь модулі варто об'єднати.
Припливно-витяжні установки, припливні установки і витяжні вентиляційні установки - це якраз той випадок. Спроба більш ефективно вирішувати завдання, мінімальний набір яких - це фільтрація і нагнітання повітря, в більш просунутих моделях також вбудовані обігрівачі або охолоджувачі, а самі просунуті також містять системи рекуперації.
Якщо з приточними і витяжними установками все зрозуміло - це стандартні канальні установки, то на припливно-витяжних з рекуперацією варто зупиниться окремо.
Можна сказати, що припливно-витяжна установка - свого роду комбайн, який потрібен не лише для вентиляції, а й для спроби збереження температури усередині приміщення на поточному рівні - за рахунок передачі тепла від одного потоку повітря іншому за допомогою рекуператора. У такій установці прохолодне і запилене повітря з вулиці без зайвих витрат перетворюється в тепле і чисте повітря, готове до використання в приміщенні.
Можливі проблеми - гарячий варіант (коли в приміщенні температура менш комфортна ніж на вулиці) і конденсат - враховуються виробниками, наприклад, в припливно-витяжних установках Vents присутній "літній вкладиш" і піддон для конденсату.
Принцип роботи припливних і витяжних установок різний . Їх вартість також змінюється. Припливні варіанти допомагають отримати приплив свіжого повітря з зовнішнього джерела. Їх часто оснащують спеціальними вентиляторами відцентрового виду. Вони забезпечують приплив або висновок повітряних мас. Припливні установки беруть повітря і нагнітають його. Він проходить через спеціальні фільтри, а потім виходить через вихідний отвір.
Завдяки канальним припливним вентиляторам можна отримати свіже повітря в будь-якому приміщенні, незалежно від призначення або розміру. З'являється сприятливий мікроклімат, який потрібен для якісної роботи і відпочинку.
Асортимент припливних, витяжних і припливно-витяжних установок досить широкий, але всі вироби об'єднує одна спільна риса - установка працює як єдине ціле і зазвичай ефективніше, ніж окремі модулі того ж призначення. І в нашому каталозі ви знайдете на замовлення будь-які варіанти.
Наша компанія пропонує замовити припливно-витяжні установки для вентиляції кращої якості. Тим більше, що ціна завжди залишається невисокою і доступною. Консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі Ваші запитання.