Пластинчасті рекуператори є технічними пристроями (конструкціями), які допомагають передавати і обмінюватися тепловою енергією між різними теплоносіями з різною температурою. Вони є невід'ємною частиною технологічних процесів і будь-якої енергоефективної системи.
Існує кілька типів агрегатів, які обмінюються теплом. Найпопулярнішими з них вважаються регенератори і рекуператори.
Рекуператори передають тепло з теплого середовища в холодну через спеціальну теплопровідну непроникну перегородку. Тому різні температурні режими не можуть змішатися, а рухаються просто в різні боки. Обмін відбувається постійно.
Регенератори дозволяють отримати контакт тільки з однією теплоутилізуючею поверхнею. Уздовж неї по черзі пропускають середу то з теплою, то з холодною температурою. Поверхня матеріалу в теплообміннику (метал, кераміка) якийсь час нагрівається за допомогою гарячого носія. Після цього холодне повітря пропускається в іншому напрямку. Тому тепло від стінок переходить в холодне середовище.
Пластинчасті рекуператори складаються з декількох пластин (сталеві), які отримали певний рельєф за допомогою штампування. Такі канали та хвилі допомагають теплу краще проходити, збільшують поверхню теплообміну. Крім стали деякі виробники використовують в якості матеріалу мідь або титан.
Пластинчасті рекуператори бувають зварними, паяними і розбірними. Перед тим, як купити певний вид, варто вивчити всі їх особливості. При цьому пластини можуть мати спеціальні ребра або бути гофрованими. Такий спосіб обробки збільшує площу тепловіддачі.
Розбірні моделі відрізняються тим, що штамповані пластини стягуються стяжками через прокладки в спеціальний комплект, який знаходиться між 2-ма плитами (опорна і притискна). Так значно збільшується площа теплообміну. А під час чищення ви отримуєте більше доступу.
Паяні і нерозбірні (зварні) конструкції мають схожу модель збірки. Паяні складаються з окремих тонких пластин, які з'єднуються між собою за допомогою пайки. У зварні ж ці пластини вварюються в корпус, що робить їх більш міцними. У першому випадку теплообмін виходить вище. А сама конструкція відрізняється довговічністю. Але складно дістатися до деталей, якщо потрібен ремонт. Зварні вважаються більш герметичними. Тому їх частіше використовують в агресивному середовищі.
Якщо говорити про основні плюси пластинчастих рекуператорів, то тут необхідно виділити наступні нюанси:
Як бачите, переваг у пластинчастих рекуператорів дуже багато. Завдяки їм вони можуть використовуватися в нафтогазовій промисловості, комунальному господарстві, легкої, важкої і навіть харчової галузі.
В інтернет-магазині "Fastair" ви можете замовити онлайн продукцію відомих виробників, яка відрізняється високою якістю. Вартість при цьому завжди залишається доступною.